Friday, 24-05-17, 05:09:48
//mad4hiphop.ucoz.com
Home Inregistreaza-teAutentificare
Bine ai venit, Guest| RSS
[Mesaje noi · Utilizatori · Regulament · Cauta · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Assault Crew Forum » Hip Hop Universe » Hip Hop in MD & RO » Interviu cu Cedry2k (Part 1)
Interviu cu Cedry2k
Poetul_PerversData: Tuesday, 08-02-05, 00:29:46 | Mesaj # 1
Gasca: Guardian
Mesaje: 179
Respect:
8  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
1. Au trecut mai bine de 4 ani, chiar 5 de la primul material Cedry2k, material in colaborare cu CTC. Se pare ca pauza a fost de ajuns. Te simti gata sa revii in forta?

Cedry2k:Ma simt de mult timp gata sa revin (normal ca in forta), mai ales ca n-a fost o pauza dorita de mine. Pe de alta parte am folosit timpul asta pentru antrenament, asa ca tot raul spre bine.

2. Ce s-a schimbat la Cedry2k in acesti ani?

Cedry2k:Varsta, toalele si numarul neuronilor, adica m-am mai maturizat si m-am mai prajit in acelasi timp, ambele aspecte sunt deci benefice pentru ce fac...

3. A aparut Eqinox, au fost colaborari cu CTC si Zale apoi "renasterea" Armadei. Crezi ca e binevenit albumul tau acum, inaintea albumelor Eqinox sau Armada?

Cedry2k:Cred ca e mai putin relevant momentul in care apare un album. Nu ma gandesc niciodata asa. Ma apuc sa scriu, sa trag, il dau la mixat/masterizat si cand e gata iese indiferent ce proiecte au iesit sau urmeaza sa apara in paralel. Dar, ca fapt divers, consider ca tot ce fac e in acelasi timp si un promo pentru proiectele viitoare, nu?

4. Apropo de cele 2 trupe. Intrebarea logica si clasica este: Cand vor scoate albume?

Cedry2k:Eqinox e proiectul de care ne-am apucat acum. Nu pot sa dau o data certa nici macar aproximativa sau sa vorbesc de conditiile in care o sa iasa pentru ca vrem sa-l tratam cu toata seriozitatea si asta necesita si timp. Si in timp se schimba multe. Cat despre Armada planuim in curand un mixtape cu freestyle-uri si piese rare. Nici de asta nu pot spune totusi cand va fi gata exact...

5. Sa revenim la "Alchimia Veninului". Il consideri ca primul tau material cu adevarat solo? Precedentul a fost mai degraba o colaborare cu tot crew-ul Facem Records.

Cedry2k:Fara indoiala e primul proiect solo serios. Aici mi-am concentrat atentia si aptitudinile. Sper ca cei care il asteapta de atata timp sa nu fie dezamagiti cu toate ca s-a demonstrat deja ca e greu sa impaci pe toata lumea.

6. Albumul poate fi comandat pe www.facemrecords.ro. De ce a fost aleasa forma asta de vanzare? In ce consta promovarea? Personal, nu am vazut decat cateva anunturi pe forumuri. Crezi ca e de ajuns?

Cedry2k:Nu vreau sa ma bat cu pumnu-n piept ca sunt independent. Ca sa fiu sincer, in primul rand nu sunt de-acord cu conditiile contractuale pe care le ofera/impun casele de discuri in momentul actual, chiar daca solutia vanzarii de pe site presupune o promovare mai slaba. Iar o iau mai simplu. Cine vrea albumul lui Cedry2k o sa si-l ia pana la urma, asa cum pe cei care vor sa-l pirateze n-o sa-i opreasca nimic.


Poetu nu pur si simplu scrie,el vers de vers il leaga
Cel ce asculta tobele nu vorbele nu o sa ma intzeleaga
Poetul_PerversData: Tuesday, 08-02-05, 00:30:13 | Mesaj # 2
Gasca: Guardian
Mesaje: 179
Respect:
8  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
7. Te rog sa ne spui cu cine ai colaborat atat pentru partea de productie cat si pe partea de mc-ing.

Cedry2k:Pai cred ca in mare colaborarile erau previzibile: Jupiter, Vlad Dobrescu, Raz One la productie cat despre partea de mc-ing nu puteau lipsi CTC, Carbon, mai sunt piese cu Bitza, Zale si surpriza albumului, pentru unii, omul meu ADN reprezentand "Spectru Sonor", brigada "Furnici coapte", o grupare de MC tari din Arad. O alta surpriza este prestatia lui Ufe, care alaturi de Dj Paul semneaza scratchurile de pe album.

8. Promo-ul care se gaseste pe site contine bucati din 2 piese diferite. Sunt reprezentative piesele pentru album?

Cedry2k:Sunt reprezentative ca si celelalte 12 piese de pe album, si ceea ce conteaza e ca toate sunt reprezentative pentru mine. Am urmarit sa fac un album echilibrat ca beaturi si tematica si cred ca la o ascultare atenta fiecare om/rapper se va regasi macar intr-o bucata .

9. Se va filma videoclip la vreo piesa? Daca da, va fi promovat doar pe net?

Cedry2k:Nu vreau sa promit nimic, vreau sa fac un clip la o piesa (vreau sa tin secret titlul deocamdata), si nu pot sti in momentul asta daca va fi promovat doar pe net sau si la tv.

10. Carbon anunta in concerte ca numele viitorului sau album va fi "Alchimistul". Ce legatura exista intre "Alchimistul" si "Alchimia veninului"?

Cedry2k:Singura legatura e ca suntem amandoi alchimisti. El a ales de mult titlul asta pentru album, eu mai recent. Nu cred ca e un aspect negativ aceasta asemanare, asa ca aveti 2 ocazii sa vedeti cum veninul devine aur.

11. S-a vrut ca ianuarie sa fie luna in care albumul va fi lansat. De obicei multe proiecte sunt amanate din cauza diferitelor probleme aparute. Au fost probleme aparute pe parcurs?

Cedry2k:De tot felul, dar nu mi se par interesante pentru public, cat despre artisti, stiu toti foarte bine care sunt.

12. Ai fost in juriu la una dintre rundele Battle Of The Dome. Multi te vor insa pe scena. Te-ai gandit sa participi in calitate de concurent?

Cedry2k:Nu. As fi facut-o poate acum cativa ani. Singura posibilitate sa o mai fac acum, e sa ma-mbat p**a la vreun concurs de genul. Admir off-the-dome-rii in principiu, dar numai pe cei care urmaresc un film in ce zic, au o cursivitate si a ideilor nu neaparat numai a cuvintelor. Din ce am vazut, cel putin 80% din rapperi se comporta ca la un nenorocit de Stand Up Comedy, facand deliciul pustilor din public. Nu exclud posibilitatea, dar nu m-ar tenta astfel de concursuri, nu vreau sa ma identific cu asta, eu am alte lucruri de facut.

13. Cu Carbon, ai o chimie aparte, asa luand fiinta si Eqinox. Cum functioneaza colaborarea dintre voi?

Cedry2k:In afara de faptul ca suntem unu mai lenes ca altu? Nu, acum serios vorbind, sunt pe aceeasi frecventa cu omul meu, comunicam exceptional, gandim complementar si asta o sa se vada foarte clar cand va iesi Eqinox

14. Ascultatorii, ca peste tot, se vor imparti in 2. Cei ce cumpara albumul si cei ce il vor lua prin alte mijloace. Cum vezi toata propaganda asta: "Cumpara originalul!". Ti se pare ca artistii se roaga de fani sa cumpere albume? S-a ajuns la stadiul in care artistul sa se roage de fan sa ii cumpere albumul?

Cedry2k:Fiecare artist are metodele lui de a convinge publicul sa cumpere originalul, sa sara la concerte, sa-i respecte si asa mai departe. Sincer, nu cred ca o metoda de a-l convinge e sa-i spui sa ia originalu pur si simplu, multi au vazut si ei ca apar tot mai putine produse si si-au mai schimbat atitudinea.

15. Orice lucru frumos are un final. Facem doar cu mana fanilor sau spui si cateva cuvinte de incheiere? Finalul iti apartine.

Cedry2k:Dati inapoi ce vi se da! Faceti muzica si poezie, prieteni!

P.S in interviu asta putetzi gasi multe lucruri interesante wink


Poetu nu pur si simplu scrie,el vers de vers il leaga
Cel ce asculta tobele nu vorbele nu o sa ma intzeleaga
MacroSData: Tuesday, 08-02-05, 12:45:06 | Mesaj # 3
Gasca: Soldier
Mesaje: 71
Respect:
6  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
Quote (Poetul_Pervers)
asta o sa se vada foarte clar cand va iesi Eqinox

oi blea,oi blea,oi blea... respect


da,asta-s eu...
Poetul_PerversData: Tuesday, 08-02-05, 14:19:54 | Mesaj # 4
Gasca: Guardian
Mesaje: 179
Respect:
8  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
Deci dupa interviu asta se poate de scos concluzii ca in curand o sa apara un val de productzie de la ``FacemRecords``
in curind albumu ``Eqinox``, ``Armada``,``Video clipu lui Cedry2k`` si va mai dezvalui un secret: Vlad Dobrescu membrul trupei CTC in curind scoate album sollo, asa ca anul 2008 e plin de productzie tongue


Poetu nu pur si simplu scrie,el vers de vers il leaga
Cel ce asculta tobele nu vorbele nu o sa ma intzeleaga


Mesaj editat de Poetul_Pervers - Tuesday, 08-02-05, 14:20:48
MacroSData: Tuesday, 08-02-05, 15:42:16 | Mesaj # 5
Gasca: Soldier
Mesaje: 71
Respect:
6  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
Quote (Poetul_Pervers)
Vlad Dobrescu membrul trupei CTC

surprised


da,asta-s eu...
snakeData: Tuesday, 08-02-12, 17:20:04 | Mesaj # 6
Gasca: Guardian
Mesaje: 45
Respect:
4  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
imi place cedry2k, dar am numai alkimia veninului d'a lui...mai este sheva...?...daka shineva are datz o mina de ajutor

Why Drink and Drive, when we can Smoke and Fly
Poetul_PerversData: Tuesday, 08-02-12, 21:16:46 | Mesaj # 7
Gasca: Guardian
Mesaje: 179
Respect:
8  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
snake, ok, in curind dar a sa pun albumu lui la download wink


Poetu nu pur si simplu scrie,el vers de vers il leaga
Cel ce asculta tobele nu vorbele nu o sa ma intzeleaga
snakeData: Tuesday, 08-02-12, 21:42:22 | Mesaj # 8
Gasca: Guardian
Mesaje: 45
Respect:
4  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
Poetul_Pervers, thnx frate

Why Drink and Drive, when we can Smoke and Fly
tErOrIsKaData: Wednesday, 08-02-13, 17:14:00 | Mesaj # 9
Gasca: Soldier
Mesaje: 19
Respect:
1  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
sh yo am doar alchimia veninului da mai vreau.. biggrin
Poetul_PerversData: Thursday, 08-02-14, 13:05:06 | Mesaj # 10
Gasca: Guardian
Mesaje: 179
Respect:
8  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
tErOrIsKa, pai ce-a mai proaspat material facu de Cedry2k a fost alchimia veninului, asa ca daca doresti ceva mai nou ap mai asteapta biggrin biggrin biggrin

Poetu nu pur si simplu scrie,el vers de vers il leaga
Cel ce asculta tobele nu vorbele nu o sa ma intzeleaga
MacroSData: Thursday, 08-02-14, 13:12:43 | Mesaj # 11
Gasca: Soldier
Mesaje: 71
Respect:
6  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
Poetul_Pervers, eu cred ca teroristka are in vedere de ceva vaki...si snake la fel wink

Added (08-02-14, 13:12:43)
---------------------------------------------
p.s. ...majoritatea pieselor vechi de cedryc sunt featuri...unica piesa solo pe care eu o cunosc e "Terapie de soc"...asta kiar rupe cool


da,asta-s eu...
Poetul_PerversData: Thursday, 08-02-14, 13:13:54 | Mesaj # 12
Gasca: Guardian
Mesaje: 179
Respect:
8  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
pai sunt piese de-a lui si vechi de pe albumu Cedry2k & CTC paremise albumu se cheama ``Secretul din Atom``

Poetu nu pur si simplu scrie,el vers de vers il leaga
Cel ce asculta tobele nu vorbele nu o sa ma intzeleaga
MacroSData: Thursday, 08-02-14, 13:19:40 | Mesaj # 13
Gasca: Soldier
Mesaje: 71
Respect:
6  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
Poetul_Pervers, aga...si cu vechea armada...din care facea parte VD,Cdryk si smog

da,asta-s eu...
Poetul_PerversData: Thursday, 08-02-14, 13:22:58 | Mesaj # 14
Gasca: Guardian
Mesaje: 179
Respect:
8  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
Teai gresit frate... fiinca Cedry2k face parte din eqinox de Vd nici nu stiu, deliric1 cu LDoc stiu ca face parte din Armada

Poetu nu pur si simplu scrie,el vers de vers il leaga
Cel ce asculta tobele nu vorbele nu o sa ma intzeleaga
MacroSData: Thursday, 08-02-14, 13:44:57 | Mesaj # 15
Gasca: Soldier
Mesaje: 71
Respect:
6  ±
Ban:  ±
Statut: Matol
da 6 milioane cine crezi k canta?

Added (08-02-14, 13:44:57)
---------------------------------------------

Quote (MacroS)
deliric1 cu LDoc stiu ca face parte din Armada

defapt invers....vd facea parte din armada cu cedryk si smog(imi pare ca si Dj paul) iar deliric si dok faceau parte din E.L.I.T.A.


da,asta-s eu...
Assault Crew Forum » Hip Hop Universe » Hip Hop in MD & RO » Interviu cu Cedry2k (Part 1)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

 
Assault Crew © 2024
Free website builderuCoz